Yrd. Doç. Dr. Bilgehan EREN

bilgehan1981 yılında Eskişehir'de doğdu.

Lisans eğitimini Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Anabilim Dalı'nda, Yüksek Lisans eğitimini Uludağ Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Müzik Eğitimi Bilim Dalı'nda, Doktora eğitimini Marmara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Müzik Eğitimi Bilim Dalı tamamladı.

Erasmus Değişim Programı kapsamında doktora araştırması için bir yıl süre ile Dortmund Teknik Üniversitesi bünyesinde Rehabilitasyon Bilimleri, Pedagoji ve Rehabilitasyonda Müzik Eğitimi konusunda çalışmalar yaptı ve sosyal pedagoji ve müzik terapi alanında pek çok projede de görev aldı.

TÜBİTAK-2219 Doktora sonrası araştırma bursu ile bir yıl süre ile otizm özelinde Amerika'da kullanılan farklı müzik terapi yaklaşımlarını incelediği araştırmasını yürütmek üzere Arizona State University School of Music Department of Music Therapy'de bulundu.

2009-2012 tarihleri arasında gerçekleşen Orff- Schulwerk Forum Salzburg, Orff-Schulwerk Merkezi Avusturya ve Orff Schulwerk Eğitim Danışmanlık Merkezi Türkiye'den onaylı "Eğitmen Eğitimi" kursunu Kasım 2012 tarihinde başarıyla tamamlayarak Orff-Schulwerk Eğitmeni olma hakkını kazandı.

Halen Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü'nde özel gereksinimli ve dezavantajlı bireylerle Müzik Eğitimi, Müzik Terapi alanlarında öğretim üyesi görevini sürdürmektedir.

SPNavLeft
SPNavUp
SPNavRight