Onur EROL

onur1972 yılında Malatya'da doğdu.

1998 yılında Marmara Üniversitesi Müzik Eğitimi bölümünden mezun oldu. 2001 yılında Özel Alev Okulları'nda müzik öğretmenliğine başladı. Orff çalgıları ürettiği ve Pedagojik çalgı yapım eğitimleri verdiği 'Kendin yap, Kendin Çal' Atölyesi'ni kurdu.

Türkiye'nin 30 farklı şehrinde eğitimcilere yönelik birçok uygulamalı seminer verdi.

Orff Enstitüsü'nde düzenlenen uluslararası yaz kurslarında eğitmenlik yaptı;  aynı üniversitede 1 yıl süreyle eğitim gördü. 2007-2011 tarihleri arasında gerçekleşen Orff- Schulwerk Forum Salzburg, Orff-Schulwerk Merkezi Avusturya ve Orff Schulwerk Eğitim Danışmanlık Merkezi Türkiye'den onaylı "Eğitmen Eğitimi" kursunu Mart 2011 tarihinde başarıyla tamamlayarak Orff-Schulwerk Eğitmeni olma hakkını kazandı.

ABD San Francisco School'dan Orff Level-3 derecesi aldı.

'Karamela Sepeti', 'Müzikolaj', 'Şarkı Söyle Dans Et' ve 'Kendin Yap Kendin Çal' adlı kitapları ve aynı isimlerde çocuk şarkıları albümleri yayınlandı. 2015'te kendi yazdığı çocuk şarkılarının videolarından oluşan 'Karamela Sepeti' adlı Youtube kanalını kurdu.

Onur Erol halen  Orff Schulwerk alanında eğitimcilik yapmakta ve çocuklar, aileler ve öğretmenler için içerikler üretmektedir.

http://www.onurerol.net/

https://www.facebook.com/groups/orffcularizbiz/

 

SPNavLeft
SPNavUp
SPNavRight