Aylin İZGİ

aylin1971 yılında Ankara'da doğdu.

1996 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı Koro Bölümü'nü bitirdi. TRT Ankara Radyosu Çoksesli Gençlik Korosu, Polifonik Korolar Derneği Dernek Korosu ve Ankara Çoksesli Müzik Derneği Korosu'nda uzun yıllar koristlik yaptı.

1998 yılında Pedagojik Formasyon eğitimi aldı. Orff Shulwerk alanında yurtiçi eğitimlerinin yanında yurtdışında da kurslar ve master-class programlarına katılarak, konusunda uzman değerli eğitimcilerle çalışma fırsatı buldu.

2007-2011 tarihleri arasında gerçekleşen Orff- Schulwerk Forum Salzburg, Orff-Schulwerk Merkezi Avusturya ve Orff Schulwerk Eğitim Danışmanlık Merkezi Türkiye'den onaylı "Eğitmen Eğitimi" kursunu Mart 2011 tarihinde başarıyla tamamlayarak Orff-Schulwerk Eğitmeni olma hakkını kazandı.

2004-2005 yıllarında Okay TEMİZ Ritim Atölyesi'nde Afrika Perküsyonu ve 2005-2012 yılları arasında Engin GÜRKEY Perküsyon Atölyesi'nde Latin, Türk ve Klasik Perküsyon eğitimlerini bitirdikten sonra 2011 yılında da Bateri Usta Öğretici olmaya hak kazandı.

Aylin İZGİ, Eğitmen Eğitimlerine ve 1994 yılında başladığı "Erken Çocukluk Dönemi Orff-Schulwerk Anlayışı Çerçevesinde Müzik-Hareket" eğitmenliğine, çeşitli okul öncesi eğitim kurumlarında devam etmektedir. Orff-Schulwerk eğitmenliğini ayrıca 2012 yılından itibaren MSGSÜ Konservatuarı, 2013 yılından itibaren İ.Ü. Konservatuarı'nda ve 2013 yılından itibaren Orff-Schulwerk program eğitim danışmanlığı görevini de İTÜ Konservatuarı'nda sürdürmektedir.

SPNavLeft
SPNavUp
SPNavRight