Doç. Dr. Banu ÖZEVİN

banu1974 yılında Aydın'da doğdu.

İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü ve Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Anabilim Dalı'nda Lisans eğitimlerini tamamladı. Yüksek Lisansını Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Müzik Bilimleri Bölümünde ve doktorasını Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Müzik Öğretmenliği Programı'nda yaptı.

1997 yılında tanıştığı Orff-Schulwerk eğitimlerine yurt içi ve yurt dışındaki seminer ve kurslara katılarak devam etti. 2004 yılında Avusturya, Salzburg'daki Mozarteum Üniversitesi Orff Enstitüsü'nde misafir öğrenci olarak derslere katıldı.

2007-2011 tarihleri arasında gerçekleşen Orff- Schulwerk Forum Salzburg, Orff-Schulwerk Merkezi Avusturya ve Orff Schulwerk Eğitim Danışmanlık Merkezi Türkiye'den onaylı "Eğitmen Eğitimi" kursunu Mart 2011 tarihinde başarıyla bitirerek Orff-Schulwerk Eğitmeni olma hakkını kazandı.

2013 yılında Amerika, The San Francisco School'da 4 aylık "Orff Internship" programını bitirdi. Halen Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Anabilim Dalı'nda Öğretim Üyesi olarak çalışmaktadır. Aynı zamanda 3-10 yaş arasındaki çocuklarla ve yetişkinlerle Orff-Schulwerk ve Yaratıcı Dans çalışmaları yapmaktadır. "Orff Destekli Etkinliklerle Müzik Eğitimi" ve "Yaratıcı Dans" kitaplarının yazarları arasındadır.

SPNavLeft
SPNavUp
SPNavRight