Ferda KARIKOĞLU

ferda1971 yılında Erzurum'da doğdu.

Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi  Müzik bölümünde başladığı müzik eğitimini Ankara Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Müzik bölümünde tamamladı.

1991 yılında Gazi Üniversitesi Müzik Bölümünde gerçekleşen  1. Orff- Schulwerk seminerinde Orff- Schulwerk yaklaşımı ile tanıştı. Yurt içi ve yurt dışında konuya dair sayısız eğitim aldı.

2009-2012 tarihleri arasında gerçekleşen Orff- Schulwerk Forum Salzburg, Orff-Schulwerk Merkezi Avusturya ve Orff Schulwerk Eğitim Danışmanlık Merkezi Türkiye'den onaylı "Eğitmen Eğitimi" kursunu Kasım 2012 tarihinde başarıyla tamamlayarak Orff-Schulwerk Eğitmeni olma hakkını kazandı.

1997 yılında Çağdaş Drama Derneği aracılığıyla Yaratıcı Drama ile tanıştı. Yaratıcı Drama ile ilgili atelye, seminer  ve kongrelere katılarak  Ocak 2008' de aldığı  "Yaratıcı Drama Eğitmeni/ Lideri" ünvanı ile Çağdaş Drama Derneği İstanbul Şubesinde Eğitmen olarak çalıştı.

Orff- Schulwerk ve Yaratıcı Drama alanlarında aldığı eğitimleri ortak paydada buluşturarak ilk olarak 2003 yılında Orff Merkezinde ve farklı tarihlerde Çağdaş Drama Derneğinde konu üzerine eğitimler verdi.

Çeşitli özel ve devlet okullarında Müzik Öğretmenliği ve 8 yıldır Sanat Tarihi eğitmenliği de yapmaktadır.

SPNavLeft
SPNavUp
SPNavRight