Can Emre UYGAN

Emre1981 yılında İzmir'de doğdu.

Küçük yaşta katıldığı İzmir Devlet Opera ve Balesi Çocuk korosu ile Carmen Operası ve Carmina Burana kantatında 3 yıl boyunca çocuk korist olarak görev aldı. Aynı yıllarda piyano ve gitar dersleri almaya başladı. Üniversite eğitimine felsefe alanında devam edebilmek için 2000 yılında Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümüne girdi.

Müzikle ilgili çalışmalarını yoğunlaştırmak amacıyla felsefe eğitimini yarıda bırakarak 2007'de İstanbul'a taşındı. Üniversite yıllarında başlayarak birçok tiyatro oyunu ve film müziği besteledi.

Katıldığı bir seminer sonrasında felsefe, pedagoji ve müziği bir arada içerdiğini hissettiği Orff-Schulwerk nerdeyse tek ilgi odağı oldu. 2013 – 2015 yılları arasında gerçekleşen Orff-Schulwerk Elementer Müzik ve Hareket Eğitimi Seviye Geliştirme Kursları'nı tamamladı. Orff- Schulwerk Forum Salzburg üyesi olan Orff Schulwerk Eğitim Danışmanlık Merkezi Türkiye'den onaylı "Eğitmen Eğitimi" kursunu Eylül 2016 tarihinde başarıyla bitirerek Orff-Schulwerk Eğitmeni olma hakkını kazandı.

Halen İTÜ Devlet Türk Müziği Konservatuvarı bünyesinde Mini Konservatuvar başta olmak üzere çeşitli okullarda Orff-Schulwerk Müzik ve Hareket Pedagojisi eğitmenliğini sürdürmektedir.

SPNavLeft
SPNavUp
SPNavRight