Duygu ŞENDURUR

Duygu Sendurur1988 yılında Ankara doğdu.

Müzik çalışmalarına 1996 yılında Kültür Bakanlığı Devlet Çoksesli Çocuk Korosu bünyesinde korist olarak başladı. Bu yıllarda Carmen Operası ve Carl Orff'un Carmina Burana eserinin temsillerinde çocuk korist olarak görevler aldı.

2002 yılında girdiği Ankara Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi'nde piyano ve vurmalı sazlar dallarında eğitimini sürdürdü. 2004 yılında Avrupa Müzik Liseleri Toplantısı'na davet edilerek Viyana'da kuartet konseri verdi. 2006 yılında Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği Bölümü'ne girdi. Atilla Çağdaş Değer yönetimindeki lisans korosu ile bir çok konser verdi ve 2010 yılında buradaki lisans eğitimini tamamladı.

Müzik öğretmenliği çalışmalarının ilk yıllarında Orff-Schulwerk Müzik ve Hareket Pedagojisi'ne ilgi duymaya başladı. 2013 – 2015 yılları arasında gerçekleşen Orff-Schulwerk Elementer Müzik ve Hareket Eğitimi Seviye Geliştirme Kursları'nı tamamladı. Orff- Schulwerk Forum Salzburg üyesi olan Orff Schulwerk Eğitim Danışmanlık Merkezi Türkiye'den onaylı "Eğitmen Eğitimi" kursunu Eylül 2016 tarihinde başarıyla bitirerek Orff-Schulwerk Eğitmeni olma hakkını kazandı.

2016 yılında Anadolu Orff Müzik Eğitimi Projesi kapsamında burs alarak Mozarteum Üniversitesi Orff Enstitüsü'nde "Advanced Studies in Music and Dance - Orff Schulwerk Special Course" programına katıldı.

2010 yılından bu yana farklı eğitim kurumlarında, farklı yaş gruplarıyla ve yetişkinlerle müzik ve hareket eğitimi çalışmalarını sürdürmektedir.

 

SPNavLeft
SPNavUp
SPNavRight