İlkay NİŞANCI

Ylkay1983 yılında Konya'da doğdu.

Ortaokul yıllarında davul, üniversite yıllarında perküsyon çalmaya başladı.

2010 yılında Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Müzik Ana Bilim Dalı kontrbas ana dalında lisansını tamamladı. 2010 yılından bu yana yurt içi ve yurt dışında olmak üzere birçok Orff-Schulwerk eğitimine katıldı.

2013-2015 yılları arasında gerçekleştirilen Orff-Schulwerk Elementer Müzik Ve Hareket Eğitimi Seviye Geliştirme Kursları'ndaki eğitimini tamamladı. Orff-Schulwerk Forum Salzburg üyesi olan Orff-Schulwerk Eğitim Danışmanlık Merkezi Türkiye'den onaylı "Eğitmen Eğitimi" kursunu Eylül 2016 tarihinde başarıyla bitirerek 'Orff-Schulwerk Eğitmeni' olma hakkını kazandı.

Latin Amerika ve Afrika müzik ve ritimleri üzerine çalışmalar yaptı. Farklı geleneksel, perküsif ve efektif çalgılarla gerekleştirdiği çalışmalara devam etmektedir.

2010 yılından bu yana okul öncesi, ilk ve orta öğretim, lisans seviyesinde farklı yaş grubundan öğrenciler ve farklı meslek gruplarından yetişkinlerle Orff-Schulwerk ve Perküsyon çalışmaları yapmaktadır.

Türkiye'de öğretmenlerin gelişimi için çalışan "ÖRAV" (Öğretmen Akademisi Vakfı), toplumsal sorumluluk projeleri üreten ve gönüllü gençlerle çalışan "TOG" (Toplum Gönüllüleri Vakfı) gibi kuruluşlarda eğitmen olarak görev almaktadır.

2016 yılında eğitim sitesi EğitimPedia'da Pedagoji, Müzik Eğitimi, Orff-Schulwerk Pedagojisi ve Haftanın Kitabı gibi başlık ve bölümlerde yazıları yayınlanmaya başlayan eğitmen aynı zamanda Fide Okulları'nda Orff-Schulwerk yaklaşımı ile 'Müzik ve Hareket Eğitimi' vermektedir.

http://www.ilkaynisanci.com/

SPNavLeft
SPNavUp
SPNavRight