Senem ÖZYOĞURTÇU

Senem ozyo?urtcu1982 yılında Ankara'da doğdu.

1996-2000 yıllarında, Ankara Anadolu Güzel Sanatlar Lisesinde viyolonsel ve piyano dallarında eğitim aldı. Bu yıllar arasında Polonya, Fransa, İtalya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan, Romanya ve Avusturya'da çeşitli konser, yarışma ve kültür etkinliklerine katıldı. 2005 yılında Gazi Üniversitesi Müzik öğretmenliği bölümünden mezun oldu. Aynı üniversitede eğitim bilimleri yüksek lisans programını tamamladı.

Orff Shulwerk alanında yurt içi ve Salzburg'da farklı seminer programlarına katıldı. 2008 yılında British Council Drama in EFL Teaching (Ankara), 2011 yılında ABD Kindermusik (online) programlarını tamamladı.

2013 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi'nde Beden Oyunları derslerine girdi.

2014 yılında Dr. Gülşah Sever ile beraber "Sihirli Keman" adlı oyunlarla keman öğretimi kitabını yayınladı.

2013-2015 yılları arasında Orff-Schulwerk Elementer Müzik ve Hareket Eğitimi Seviye Geliştirme Kursları'nı tamamladı. Orff- Schulwerk Forum Salzburg üyesi olan Orff Schulwerk Eğitim Danışmanlık Merkezi Türkiye'den onaylı "Eğitmen Eğitimi" kursunu Eylül 2016 tarihinde başarıyla bitirerek Orff-Schulwerk Eğitmeni olma hakkını kazandı.

Halen okul öncesi kurumlarda çalışmakta olup, Gazi Üniversitesi ve Hacettepe Üniversitesi'nde okul öncesi ve müzik öğretmenliği bölümlerinde uzman öğretici olarak derslere davet edilmektedir.

2016 yılından beri çıkan Monolog dergisinin yayıncılarındandır.

SPNavLeft
SPNavUp
SPNavRight