Zeynep Melis MİLLİ

Melis1982 yılında Ankara'da doğdu.

Müzik hayatına Ankara Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi'nde başladı. Piyano ve viyola bölümündeki dört yıllık eğitim-öğretim hayatında okul orkestrası ile yurtiçi ve dışı olmak üzere pek çok konserlerde aktif görev aldı. Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Müzikoloji – Etnomüzikoloji bölümünden "Türkiye'de yaşayan Kırım Tatarları'nın Geleneksel Müzik Kültürü" konusunda yazdığı tez ile konservatuvar bölüm birincisi ve üniversite dördüncüsü olarak yüksek şeref listesinde mezun oldu.

Orff Merkezi Türkiye'nin düzenlediği çok sayıda seminere ve Avusturya, Çek Cumhuriyeti'ndeki Uluslararası Yaz kurslarına katıldı. 2010 yılında Avusturya Mozarteum Üniversitesi Orff Enstitüsünde Special Course da okumaya hak kazandı. Özel sebeplerle devam edemediği eğitimin ardından 2011 -2014 yılları arasında Amerika San Francisco Music School'da öğretmen eğitim programlarının Level 1-2-3 eğitimlerini bitirdi.  2013-2015 yılları arasında gerçekleştirilen Orff-Schulwerk Elementer Müzik Ve Hareket Eğitimi Seviye Geliştirme Kursları'ndaki eğitimini tamamladı. Orff-Schulwerk Forum Salzburg üyesi olan Orff-Schulwerk Eğitim Danışmanlık Merkezi Türkiye'den onaylı "Eğitmen Eğitimi" kursunu Eylül 2016 tarihinde başarıyla bitirerek 'Orff-Schulwerk Eğitmeni' olma hakkını kazandı.

2013 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi'nde Beden Oyunları derslerine girdi. 2004 yılından bu yana okul öncesi eğitim kurumlarında çalışmakta, Gazi Üniversitesi Müzik Eğitim Fakültesi ve Hacettepe Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği bölümlerinde uzman öğretici olarak dersler vermektedir.

2016 yılından beri çıkan Monolog dergisinin yayıncılarındandır.

SPNavLeft
SPNavUp
SPNavRight